Aurora Rakić i Josip Majsec novi su vršitelji dužnosti studentskih pravobranitelja

Nakon što se na Natječaj za izbor studentkih pravobranitelja nije javio dovoljan broj kandidata (2) Studentski zbor Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu na trećoj godišnjoj sjednici imenovao je vršitelje dužnosti studentskih pravobranitelja.

Novi v. d. studentskih pravobranitelja su Aurora Rakić i Josip Majsec. Izabrani su na jednogodišnje mandatno razdoblje.

Josipu je ovo drugi mandat, a Aurora je izabrana prvi put.

Možete ih kontaktirati putem maila studprav@ffzg.hr, a bit će vam dostupni i putem Facebook stranice Ureda pravobranitelja.

Također, studentski pravobranitelji dostupni su vam i telefonski:

Aurora Rakić: +385 91 975 1798

Josip Majsec: +385 955 7733

Podsjećamo, prema Zakonu, studentski pravobranitelj:

• prima pritužbe studenata koje se odnose na njihova prava i raspravlja o njima sa Studentskim zborom te nadležnim tijelima Filozofskog fakulteta;
  • savjetuje studente o načinu ostvarivanja njihovih prava; (…);
  • sudjeluje u stegovnim postupcima protiv studenata radi zaštite njihovih prava;
  • sa Studentskim zborom i nadležnim tijelima Filozofskog fakulteta raspravlja pitanja ostvarivanja prava studenata;
  • surađuje sa Studentskim zborom na polju ostvarivanja prava studenata; (…);
  • obavlja druge poslove od interesa za ostvarivanje prava studenata.

Čestitamo na izboru!