Nastavak štrajka na Filozofskom fakultetu

Predstavnici Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja sudjelovali su u utorak navečer na pregovorima s Vladom RH oko povraćanja plaća.

Vlada je sindikatima tada predstavila svoju ponudu, koja je istovjetna ponudi koju su dobili sindikati prosvjetnih djelatnika, čiji će članovi u srijedu i četvrtak glasati prekidaju li štrajk ili ne. Napominjemo kako ponuda Vlade ne uključuje ispunjenje svih zahtjeva štrajkaša, već im nudi djelomično povećanje plaća.

Kao što smo već pisali, članovi naše fakultetske podružnice sindikata najavili su štrajk do ispunjenja zahtjeva, za što su dobili odobrenje sindikalne središnjice.

Štrajk se nastavlja i dalje. Knjižnica je objavila kako je i u srijedu zatvorena za korisnike. Najvjerojatnije neće raditi ni ostalo neznanstveno i nenastavno osoblje pa će i Referada, Urudžbeni ured te tajništva odsjeka također biti zatvoreni.

Štrajk se nastavlja dok Štrajkački obor ne odluči drugačije. Informaciju o prekidu štrajka objavit ćemo čim je dobijemo.

Za upite o nastavi za vrijeme štrajka, kao i do sada, javite se nositeljima i izvođačima pojedinih kolegija.