Odbijanje molbe predbolonjskih studenata i njihov prijelaz na bolonjski sustav obrazovanja

Na današnjoj sjednici Fakultetsko vijeće nije prihvatilo molbu predbolonjskih studenata za produženje roka za dovršetak studija za jedan semestar. Umjesto toga, usvojen je prijedlog buduće prodekanice za nastavu i studente Tanje Bukovčan da se dovršavanje studija po predbolonjskom sistemu omogući svim studentima koji su položili sve ispite, imaju odobrenu temu diplomskog i mentora, te im je ostala samo obrana diplomskog. Ostali studenti prebacit će se na bolonjski sustav, ali tako da će im biti priznati ETCS-bodovi za sve ispite koje su položili te će morati položiti samo onu razliku bodova koja im nedostaje do punog zbroja bodova. Time se neće dogoditi “vraćanje na ranije godine” kojeg su se pribojavali neki predbolonjci, budući da se predmeti neće računati raspoređeni po godinama studija na kojima su ih studenti slušali, već će se uzimati u obzir samo koliko bodova nose i koliko je još bodova preostalo skupiti.

Preciznije informacije slijede uskoro, a za sva pitanja i nedoumice studenti se mogu obratiti prof. Bukovčan.