Štrajk u utorak, 12. studenog

Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja u ponedjeljak ujutro obavijestio je kako u utorak, 12. studenog, priprema štrajk.

Kako bi se izrazili svoje zahtjeve za većim plaćama nenastavnom i neznanstvenom osoblju, pozvali su  svoje članove, ali i ostale zaposlenike visokih učilišta, na štrajk.

Procedura je ista kao i na dane štrajka prošlih tjedana.

Budući da svaki radnik ima pravo na štrajk, ali i pravo odlučiti da neće štrajkati, o pitanjima izvođenja nastave potrebno se konzultirati s predmetnim nastavnicima (nositeljima i/ili izvođačima kolegija).

Administrativno osoblje najavilo je štrajk te vas stoga obavještavamo da Referada, Urudžbeni ured, Knjižnica i tajništva odsjekâ u srijedu (najvjerojatnije) neće raditi.

Podsjećamo kako su se prošlotjednom štrajku, koji je također održan u srijedu, odazvali svi zaposlenici stručnih službi.