[UPISI 2019.] Najčešća pitanja studenata vezana uz upise

Donosimo odgovore na pitanja koja studenti najčešće postavljaju, a vezana su uz upise na više godine.

Gdje mogu vidjeti raspored?

Raspored je dostupan na stranicama Fakulteta.

Kada počinje nastava?

Nastava službeno započinje u ponedjeljak, 30. rujna.

Odgađa li se početak nastave zbog Orijentacijskog tjedna?

Ne! Orijentacijski tjedan je namijenjen brucošima, ostalim studentima nastava počinje  kako je i planirano.

Do kada moram platiti upisninu i koliko ona iznosi?

Upisnina u više godine studija iznosi 200 kuna. Plaća se općom uplatnicom ili putem internet bankarstva, a potvrdu o uplati potrebno je donijeti u Studentsku službu (Referadu) do 1. listopada.

Na koji se račun plaća upisnina?

HR1823600001101311177 s pozivom na broj OIB-1008

Na koji se račun plaća školarina?

HR1823600001101311177 s pozivom na broj OIB-1005

Nisam ostvario 55 ECTS-a. Kada se mogu upisati?

Studnetska služba radi svaki dan od 9 do 14 sati.

Kako bi se smanjila gužve i izbjeglo da svi dođu u isto vrijeme, napravljen je raspored prema prvom slovu prezimena studenata.

svaki PONEDJELJAK u navedenom razdoblju (od 16. rujna do 1. listopada prije 14 sati) – studenti od A do D
• UTO – DŽ-H
• SRI – I-M
• ČET – N-S
• PET – Š-Ž

Platio sam školarinu, moram li platiti i upisninu?

Da. Uspisnina i školarina nisu isto. Upisnina je obvezna za sve studnete.

Kako se određuje cijena upisnine?

Ako ste ostvarili manje od 55 ECTS-a, plaćate školarinu.

Plaćate razliku između položenih i upisanih bodova (dakle, bodove kolegija koje niste položili).

Studenti čiji upisani OBVEZNI KOLEGIJI KOJE NE MOGU ISPISATI prelaze 60 bodova, oslobođeni su plaćanja iznad 60 bodova.

Primjerice, ako vam svi kolegiji koje ne možete ispisati iznose, recimo, 64, a položili ste 52 boda onda plaćate do 60 bodova. U tom slučaju platili biste osam, a ne 12 bodova. (Vrijedi samo ako su ti bodovi s obveznih kolegijâ).

Upisao sam se, a nisam smio. Sada mi je blokiran Studomat. Što da radim?

Javite se mejlom prodekanici za nastavu, izv. prof. dr. sc. Tanji Bukovčan (prodekanica.nastava@ffzg.hr).

Studiram kombinaciju 3+2/4+1. Kada mogu upisati godinu?

Godinu ćete upisati u Referadi. Čim prije dođite u Studentsku službu.

Brucoš sam. Moram li platiti upisninu?

Ne! Već ste je platiti prilikom upisa. Ona je dio upisnog paketa.

Upisujem apsolventsku. Moram li platiti?

Plaćate bodove iznad 15 ECTS-a, uključujući i bodobe koje nosi diplomski rad.

Kolegiji koji su odslušani unutar  nominalnog trajanja studija (tj. na kojima je stečeno pravo izlaska na ispit) te diplomski  radovi prijavljeni unutar nominalnog trajanja studija se ne naplaćuju.

Pri upisu u drugu apsolventsku, plaćate samo kolegije koje niste redovito odslušali za vrijeme nominalnog trajanja preddiplomskog ili diplomskog studija, a koji prelaze ukupan zbroj od 15 ECTS bodova.

Kada mogu preuzeti potvrdu o studiraju, ako sam se redovno upisao preko Studomata?

Nakon što dostavite potvrdu o plaćanju upisnine.

Za više ovakvih informacija, zapratite nas na Facebooku.

Ostala pitanja postavite u komentarima. (Probat ćemo odgovoriti 😉)

Objavljuje Studentski zbor Filozofskog fakulteta u ZagrebuPonedjeljak, 23. rujna 2019.