Promijenjen datum: Ovotjedni štrajk bit će u srijedu

Iako su prvotno najavili kako će se štrajkati u petak, 8. studenog, Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja objavio je kako će se ovotjedni štrajk ipak održati u srijedu, 6. studenog.

Kako bi se izrazili svoje zahtjeve za većim plaćama nenastavnom i neznanstvenom osoblju, pozvali su  svoje članove, ali i ostale zaposlenike visokih učilišta, na štrajk u srijedu, 30. listopada.

Budući da svaki radnik ima pravo na štrajk, ali i pravo odlučiti da neće štrajkati, o pitanjima izvođenja nastave potrebno se konzultirati s predmetnim nastavnicima (nositeljima i/ili izvođačima kolegija).

Administrativno osoblje najavilo je štrajk te vas stoga obavještavamo da Referada, Urudžbeni ured, Knjižnica i tajništva odsjekâ u srijedu (najvjerojatnije) neće raditi.

Podsjećamo kako su se prošlotjednom štrajku, koji je također održan u srijedu, odazvali svi zaposlenici stručnih službi.