‘Ožalošćena porodica’ u D7: Gostujuća predstava studenata Filozofskog iz Novog Sada

Drage naše i dragi naši, stižu nam gosti!

Kolegice i kolege sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu dolaze da nam odglume predstavu!

UKRATKO:
❓Dramska sekcija FFUNS-a
🔎 ‘Ožalošćena porodica’ Branislava Nušića
📅 petak, 6. ožujka/marta 2020. u 18 sati
📍D7, FFZG
💸 ma besplatno

Zašto doći? Neka vam kažu sami:

Nušićeva Ožalošćena porodica svojom univerzalnošću predstavlja nepresušni izvor inspiracije brojnih rediteljskih i glumačkih generacija. Ova komedija je nastala 1934. godine ali u potpunosti korespondira sa duhom naše sadašnjice. Ožalošćenu porodicu čine rođaci, kako pravi, tako i oni koji pokušavaju da potrvde rodbinske veze sa pokojnim Matom, od koga očekuju veliko nasledstvo. Privrženost pokojniku preobražava se u ogorčenost kada njihove materijalne želje ne bivaju ostvarene.

Nušićeve reči su takve da predstavljaju pravi izazov za pravljenje spone sa aktuelnim društvenim stanjem. Međutim, mi smo se odlučili da budemo dosledni osnovnoj ideji, vremenu i prostoru, a u našoj autentičnoj igri. Nušić je kroz smeh ovekovečio neprolaznost ljudske gramzivosti i pohlepe, i doneo veliku istinu koja je i gorka ali i životna.

Stoga vas pozivamo da zavirite u dešavanja Ožalošćene porodice dramske sekcije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, 6. marta u sali Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Zabavu garantujemo, ali i upitanost; Da li sam i ja Nušićev lik? Barem ponekad?

Premijera ove predstave bila je u junu/lipnju 2018. godine, a imala ukupno četiri izvođenja. Na petom se vidimo, 😉.

Sve obavijesti o predstavi pratite na Facebook eventu.